Názory

Jsem libertarián, prosazuji co největší ekonomické a osobní svobody. Podívejme se na jednotlivá témata, které se týkají voleb do EP.

EU

Na myšlence „sjednocené“ Evropy se mi líbí to, že odstraňuje některé bariéry (otevřené hranice v rámci EU, volný pohyb osob, služeb, kapitálu). To jsou věci, které jednoznačně zvyšují naši svobodu. Bohužel tady výčet pozitiv končí.

Tady bohužel výčet toho dobrého končí.

EU spíš než to, že by odstraňovala bariéry v podnikání tvoří nové. Neustálý růst regulací, dotací a snah o unifikaci trhu volnému trhu škodí. Když k tomu připočtete CLA, které EU vybírá při obchodování s některými zeměmi,  tak o nějaké odstraňování bariér

Snaha o unifikaci výrobků na trhu je špatná. Vlastností volného trhu je různorodost a unifikace volnému obchodu nepomáhá.

Proto EU v současném stavu svobodě škodí a pokud se neobrátí o 180 stupňů, tak není pro svobodomyslného člověka moc důvodů, proč by chtěl být součástí tohoto socialistického spolku.

Co by se muselo na EU změnit?

Asi vše. Musela by zrušit všechny svá nařízení, zrušit dotace a minimalizovat svoji agendu, která by pouze obsahovala to, že by EU tlačila na členské státy, aby snižovaly daně a rušily zbytečné zákony.

Dotace

Dotace podporují korupci, brzdí ekonomiku jako celek a pomáhají pouze vyvoleným. Dotace narušují volný trh a způsobují neefektivitu.

Regulace

Každá nová regulace, každý nový zákon omezuje naši svobodu. Svobodu nakupovat, svobodu prodávat, svobodu mluvit, svobodu publikovat aj. Každá regulace přenáší kus naši svobody a odpovědnosti na úředníky. Jsem proti tomu. Možnost si rozhodnout o svých věcech mají mít lidé, ne úředník. Když někdo chce jíst levné nekvalitní potraviny, je to jeho věc. Není to věcí úředníka.  Je krajně nemorální někomu zamezit přístup k levným nekvalitním potravinám.

 

Evropská armáda

Bezpečnost již zajišťuje NATO, Evropská armáda by mohla mít jiné cíle než NATO a to by mohlo v budoucnu vést ke vzájemnému konfliktu (ač to obě strany teď vylučují). To nesmíme dopustit.

Migrace

 

V EU migraci způsobila štědrá socialistická politika Evropských států. Migrace jako taková představuje příležitost a nikoli hrozbu. Pokud se do ní tedy nemíchá stát. Migrace vytvořila USA, protože přistěhovalci nedostali od státu ani dolar a museli se postarat sami. Pokud ovšem státy finančně migranty podporují a v době azylu jim zakáží pracovat, tak pak to vypadá, jako v Německu, Francii, Švédsku apod.

Migrace ano, ale bez toho aby stát migranty jakkoli podporoval. Tudíž logicky jsem proti navrhované migrační politice EU.

Euro

 

Ač se v těchto volbách o Euru nerozhoduje, tak přeci jenom toto téma rezonuje. Zastávám názor, ať si každý platím čím chce a přijímá měnu jakou chce. Je to soukromá věc každého z nás. Proto nejsem ani pro euro, ani proti euru. Ani pro korunu, ani proti koruně. Rád bych zrušil zákonné přijímání českých korun. A pak na volném trhu by zvítězilo nejlepší platidlo.