Milion chvilek pro demokracii – demonstrace

Ač jsem se poslední demonstrace neúčastnil, tak nechápu lidi, kteří ji hejtí. Tito lidé mají několik námitek a postupně je rozeberu:


1) Nechceme podporovat sdružení Milion chvilek pro demokracii

Účastí na demonstraci vyjadřujete názor proti Andreji Babišovi. Je to nesouhlasné. Mezi demonstrujícími je spousta lidí, kteří jsou opačného smýšlení a spojuje je pouze averze vůči premiérovi a prezidentovi. Pokud do této skupiny patříte a nelíbí se vám politika zmíněných dvou pánů, tak pak můžete bez výčitek proti nim protestovat na Letnou.


2) Nechceme svojí účastí tomuto spolku dávat legitimitu jednat za nás

Účastí na demonstraci dáváte tomuto spolku pouze sílu ve vztahu k Andreji Babišovi a Milošovi Zemanovi. Jediné, co mohou udělat je zastupovat vás v těchto oblastech. Demonstrace není o prohlubování socialismu. Kdyby byla, tak na ni spousta lidí nepřijde. Jde jen o snahu odvolat premiéra a prezidenta. Spolek nemá legitimitu říkat, že všichni co byli na Letné jsou pro zákaz brček a ani to neříká.


3) Nechceme, aby poté lidé z Milionu chvilek vládli

O tom se nerozhoduje na náměstí, já to také nechci. Kdyby takový subjekt kandidoval, tak ho prostě nebudete volit. A vaše účast na demonstraci nemá na výsledek voleb vliv. Protože i bez vaší neúčasti by dostal ve volbách stejně hlasů, jako v případě vaší účasti na demonstraci.


4) Proč jsi na demonstraci nebyl, když ji tak hájíš


Máme omezené zdroje a jedním z těchto zdrojů je čas. V danou chvíli jsem prostě měl chuť dělat jinou věc než jít na demonstraci. Moje účast nic nezmění, jen mi sebere čas, který mohu využít pro mě zábavněji.

Nicméně už jenom to, že se tam sešlo 300 000 lidí, pro které byl protest důležitější, než v tu chvíli cokoli jiného dává těmto hlasům proti Babišovi ohromnou sílu. Pokud každý účastník dal demonstraci 3 hodiny (někdo víc, někdo míň), tak dohromady zabrala 900 000 hodin. Což je více než 103 let života jednoho člověka. Tudíž lidé „dohromady“ dobrovolně obětovali něco přes jeden život člověka, aby ukázali, že nemají rádi Babiše. Což je obdivuhodné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *