Demonstrace 23.06. Letná

 

23.06.2019 byla demonstrace proti Andreji Babišovi a já se jí účastnil. Původně se mi tam moc nechtělo (protože vlajky EU, protože ekologové apod). Nakonec jsem byl ale moc rád, že jsem šel. Proč?

Ano, na demonstraci byla spousta vlajek EU, měli tam ekoaktivisté nějaká vystoupení. Na druhou stranu tam byla spousta různých lidí. Motorkáři, vyholené hlavy, „kavárníci“ a ano, i někteří libertariáni.

Jak jsem se prodíral davem lidí,  spatřil jsem najednou mezi tím modrým morem a trikolórou  Gadsden flag. Hned jsem se k ní vypravil a u ní stáli dva libertariáni, které jsem dříve ještě nepotkal, ale jeden z nich mě znal. Chvíli pokecali a já měl dobrý pocit, že na demonstraci byl někdo normální.

Rozloučili jsme se a já se doprodral z davu zpátky na své místo. Když jsem na něj dorazil,  otočil jsem se na partu rozjuchaných lidí, kteří na mě se širokým úsměvem pokřikovali: „Taxation is theft – nice“ (naráželi na moji kšiltovku). Byli to američtí libertariáni a chtěli se vyfotit se mnou a mojí ancap vlajkou. Bohužel mě nenapadlo v té rychlosti se vyfotit s nimi také, takže fotku nemám :(.

Je to super, potkat v ČR na etatistický demonstraci libertariány z USA :)).

Po nějaké době na pódiu začali mektat nějací ekoativisté a viděl jsem, jak libertariáni s Gadsden flag odcházejí. Nedivím se jim a já odešel po nějaké době takéž. Protože tyhle věci se fakt nedaly poslouchat.

Cestou z demonstrace se na mě začal široce usmívat nějaký proti mně jdoucí teenager a já matně hledal v paměti odkud ho znám, když to byl takový familiérní úsměv. Pak jsem si všiml, že má v ruce ancap vlajku. Konečně jsem to pochopil – zdravil kolegu anarchokapitalistu! Měl jsem z toho fakt radost. Potkat 6 libertariánů za jeden den se mi mockrát nepoštěstí 🙂

Je to skvělé mít nějaký zájem, který je minoritní. Lidi to fakt sbližuje. Kdybych tam byl s vlajkou evropského svazu, těžko bych si tolik pokecal. :))

Edit: Potěšila mě ještě jedna věc. Na demonstraci byly stánky se zmrzlinou, prodejem triček apod. Nikdo nevydával účtenky. Bylo to skvělé! Kapitalismus v plné nahotě. Podnikatelé, kteří chtějí vydělat, jdou za zákazníky. Byly u nich fakt obří fronty. Doufám, že si ti stánkaři hodně vydělali a neměli pak problémy se všudypřítomnou policií. 🙂

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *